Dítě apokalypsy

V románe francúzskej autorky poněkud dezorientovaná Lucie asistuje při pátrání po zmizelé dospívající dívce. Vyšetřování vede záhadná osoba přezdívaná Hyena a Lucie je po watsonovském způsobu neustále fascinována a často také frustrována efektivitou a někdy až přílišnou přímočarostí, s jakou její kolegyně k případu přistupuje.

Z lásky k vám

Príbeh o tom, ako sa Kathryn snaží znovu vybudovať svoj život a zmieriť sa s deťmi, ktoré sa jej odcudzili. Povznášajúci román o vnútornej sile, priateľstve a húževnatosti ľudského ducha.

Smrť vo Viedni

Viedeň je v roku 1902 hlavným mestom monarchie, ktoré žije umením, filozofiou, hudbou a vedou. Na zlaté mesto secesie však vrhá tieň podozrivá vražda. Ako môže znalosť psychológie a hypnózy pomôcť pri riešení záhady vraždy krásnej mladej ženy?

Výchova spisovateľov

Kurzy kreatívneho písania sa zakladajú na teórii, že ľudia, ktorí nikdy nevydali poviedku, dokážu naučiť iných ľudí, ktorí nikdy poviedku nenapísali, ako napísať publikovateľnú poviedku.

Zaslepenosť

Detektívny román Zaslepenosť autor uverejnil po dvojročnej prestávke a celé leto sa držal na čele nórskeho rebríčka najpredávanejších kníh. Desiaty prípad inšpektora Wistinga čitatelia považujú za najvydarenejší, slovenské vydanie vychádza tento týždeň.

Storočie s revolučným Ruskom

Britský historik Orlando Figes vo svojej knihe sleduje storočné premeny ruskej revolúcie, ktorá má podľa neho korene v hladomore na konci predminulého storočia a skončila až pádom Sovietskeho zväzu. V nasledujúcej ukážke vysvetľuje svoj zámer.

Víťazkou Anasoft litera 2015 je Veronika Šikulová

V stredu 23. septembra si na slávnostnom ceremoniáli prevzala ocenenie Anasoft litera Veronika Šikulová za knihu Medzerový plod, ktorá vyšla vo vydavateľstve Slovart.

Anasoft litera 2015: Návštevy

Richard Pupala je nominovaný na cenu Anasoft litera 2015 za zbierku krátkych poviedok a čŕt, ktorá vznikala v priebehu niekoľkých rokov. Zaujímavosťou je, že momentálne sa ako dramaturg podieľa na filmovej adaptácii dvoch poviedok zo zbierky.

Čo nám uniká

Ukážka z knihy Adama Phillipsa Čo nám uniká, v ktorej píše o tom, čo hľadáme v čítaní a ako vždy vieme viac o tom, čo sme nezažili, ako o tom, čo práve prežívame.

Anasoft litera 2015: Hegemónia

Po básnickom debute Monorezeň a Stereozemiaky sa Erik Šimšík odhodlal aj na prózu a jeho zbierka troch noviel Hegemónia sa hneď stala jedným z adeptov na cenu Anasoft litera.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia