Manželská láska

Vo vydavateľstve Inaque práve vyšla zbierka poviedok britskej spisovateľky Tessy Hadley Manželská láska. Príbeh mladučkej študentky hudby prepožičal názov celej knihe.

Krutosť ako rodinné striebro

Román chorvátskej spisovateľky Slavenky Drakulič Obžalovaná by sa pokojne mohol volať aj „Takto to už nejde“ – tieto slová sa v ňom opakujú ako mantra, ktorá však znamená svoj presný opak.

Rakovina

Rakovina je román, ktorý sa podstatnou mierou pričinil o to, že Alexander Solženicyn získal Nobelovu cenu za literatúru (a krátko potom bol zbavený sovietskeho občianstva). Jeho vrcholné prozaické dielo v novom preklade práve vychádza v slovenčine.

Okamžik všeho

Život Maggie Duprésovej je hore nohami. Podľa svojej matky zlyhala, pretože sa nevydala a navyše je bez práce. Raz sa Maggie dostane do ruky starý potrhaný výtlačok Milenca lady Chatterleyovej, v ktorom nájde vášnivé odkazy dvoch ľudí, ktorí sa nikdy osobne nestretli.

Dítě apokalypsy

V románe francúzskej autorky poněkud dezorientovaná Lucie asistuje při pátrání po zmizelé dospívající dívce. Vyšetřování vede záhadná osoba přezdívaná Hyena a Lucie je po watsonovském způsobu neustále fascinována a často také frustrována efektivitou a někdy až přílišnou přímočarostí, s jakou její kolegyně k případu přistupuje.

Z lásky k vám

Príbeh o tom, ako sa Kathryn snaží znovu vybudovať svoj život a zmieriť sa s deťmi, ktoré sa jej odcudzili. Povznášajúci román o vnútornej sile, priateľstve a húževnatosti ľudského ducha.

Smrť vo Viedni

Viedeň je v roku 1902 hlavným mestom monarchie, ktoré žije umením, filozofiou, hudbou a vedou. Na zlaté mesto secesie však vrhá tieň podozrivá vražda. Ako môže znalosť psychológie a hypnózy pomôcť pri riešení záhady vraždy krásnej mladej ženy?

Výchova spisovateľov

Kurzy kreatívneho písania sa zakladajú na teórii, že ľudia, ktorí nikdy nevydali poviedku, dokážu naučiť iných ľudí, ktorí nikdy poviedku nenapísali, ako napísať publikovateľnú poviedku.

Zaslepenosť

Detektívny román Zaslepenosť autor uverejnil po dvojročnej prestávke a celé leto sa držal na čele nórskeho rebríčka najpredávanejších kníh. Desiaty prípad inšpektora Wistinga čitatelia považujú za najvydarenejší, slovenské vydanie vychádza tento týždeň.

Storočie s revolučným Ruskom

Britský historik Orlando Figes vo svojej knihe sleduje storočné premeny ruskej revolúcie, ktorá má podľa neho korene v hladomore na konci predminulého storočia a skončila až pádom Sovietskeho zväzu. V nasledujúcej ukážke vysvetľuje svoj zámer.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia