Kniha 2015

V Inaque.sk máme radi pokrok a zmeny, ale dobrých tradícií sa držíme. Patrí medzi ne aj koncoročná anketa o najzaujímavejších knihách, ktoré sme v uplynulom roku čítali.

Elena Ferrante a jej ťahy

„Geniálna priateľka“, prvý diel ospevovanej neapolskej tetralógie Eleny Ferrante, vyšiel v tomto roku aj u nás vo vydavateľstve Inaque. O výborný slovenský preklad sa postarala spisovateľka Ivana Dobrakovová.

Stehlík

Román Donny Tartt Stehlík sa začína v daždivé aprílové dopoludnie v newyorskom Metropolitnom múzeu, kde vybuchne bomba. Výbuch však nie je zámienkou na siahodlhé vyšetrovanie útoku, ide o náhodu, ktorá zasiahne do života rozprávača tohto príbehu Thea Deckera a stane sa zlomovým okamihom v jeho živote.

Život so psom nie je pod psa

Vo svojej knihe ponúka zoológ a nositeľ Nobelovej ceny Konrad Lorenz dojemné, zábavné a poučné epizódy zo svojho života, v ktorom hrali zvieratá a obzvlášť psy vždy veľmi dôležitú úlohu.

Ozaj, a už som ti rozprávala...

Tento týždeň vychádza román - rozprávka od nemeckej spisovateľky, dramatičky a novinárky Sibylle Berg. Malý jesenný návrat do niekdajšieho Východného Nemecka.

Keď Nietzsche plakal

V Yalomovom najznámejšom románe sa vo Viedni konca 19. storočia stretáva filozofia so psychoanalýzou. Nietzscheho sužovaná duša sa stretáva s Josefom Breuerom a vzniká fascinujúci vzťah.

Manželská láska

Vo vydavateľstve Inaque práve vyšla zbierka poviedok britskej spisovateľky Tessy Hadley Manželská láska. Príbeh mladučkej študentky hudby prepožičal názov celej knihe.

Krutosť ako rodinné striebro

Román chorvátskej spisovateľky Slavenky Drakulič Obžalovaná by sa pokojne mohol volať aj „Takto to už nejde“ – tieto slová sa v ňom opakujú ako mantra, ktorá však znamená svoj presný opak.

Rakovina

Rakovina je román, ktorý sa podstatnou mierou pričinil o to, že Alexander Solženicyn získal Nobelovu cenu za literatúru (a krátko potom bol zbavený sovietskeho občianstva). Jeho vrcholné prozaické dielo v novom preklade práve vychádza v slovenčine.

Okamžik všeho

Život Maggie Duprésovej je hore nohami. Podľa svojej matky zlyhala, pretože sa nevydala a navyše je bez práce. Raz sa Maggie dostane do ruky starý potrhaný výtlačok Milenca lady Chatterleyovej, v ktorom nájde vášnivé odkazy dvoch ľudí, ktorí sa nikdy osobne nestretli.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia