O sto rokov bude všetko zabudnuté

V napínavom politickom thrilleri sa predstavuje Per Arne Totland, nový výrazný hlas severskej literatúry. Román zachytáva takmer storočie trvajúci zápas o Arktídu, ktorej význam v novom storočí dramaticky rastie.

Až na samé dno

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady.

Bledomodré ženské písmo

Novela Franza Werfela vykresľuje príbeh usadeného manželského páru, ktorý z pokojného života vyruší list napísaný bledomodrým ženským písmom. Kladie otázku, ako naložiť so starou láskou aj so starými hriechmi.

Týždeň plný literatúry

Posledný aprílový týždeň sa bude niesť v znamení literatúry. 25. apríla sa začne Anasoft litera fest, ktorý je súčasťou prestížnej literárnej ceny Anasoft litera.

Viedenská krv

Vo vydavateľstve Inaque práve vyšla klasická detektívka Franka Tallisa odohrávajúca sa vo Viedni na začiatku 20. storočia. Druhý prípad mladého psychoanalytika Maxa Liebermanna je oveľa temnejší ako prípad vraždy, ktorý riešil v prvej knihe s názvom Smrť vo Viedni.

Jak stvořit dívku

Ukážka z debutového románu britskej novinárky a televíznej moderátorky Caitlin Moranovej o dospievaní v deväťdesiatych rokoch v sociálnych domoch v britskom Wolverhamptone.

Finalisti Anasoft litera 2016

Literárna cena Anasoft litera pozná nových finalistov. Spomedzi 191 hodnotených kníh odborná porota vybrala do finále nasledovné tituly v abecednom poradí.

Asi Esther

„Moje nepreložiteľné hviezdy mi ukazovali cestu, písala som a zablúdila na tajnej cestičke gramatiky, človek píše, ako dýcha, neustále som sa usilovala zmierniť užialenosť a útechu, akoby mi toto zmierenie mohlo priniesť závan morského vánku.“

Viedenské bratstvo

Detektívny debut Ingara Johnsruda sa vlani dostal medzi desať najpopulárnejších kníh v Nórsku. Prelínajú sa v ňom dve časové roviny - súčasnosť, kde príbeh začína vraždou členov apokalyptickej sekty a minulosť, keď vyšetrovanie vedie až k temným experimentom z druhej svetovej vojny.

Paolo Giordano: Outsideri ma fascinujú

S Paolom Giordanom sme sa stretli v bratislavskej kaviarni, kým vonku zúrilo nepríjemné, sychravé počasie. Taliansky autor nateraz troch svetových bestsellerov, z ktorého debutu Osamelosť prvočísel sa v Taliansku predalo neuveriteľných milión výtlačkov (a na celom svete osemkrát viac), sa na Slovensku ocitol po prvý raz. S čitateľmi sa stretne v stredu o 18:00 v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia