Viedenská krv

Vo vydavateľstve Inaque práve vyšla klasická detektívka Franka Tallisa odohrávajúca sa vo Viedni na začiatku 20. storočia. Druhý prípad mladého psychoanalytika Maxa Liebermanna je oveľa temnejší ako prípad vraždy, ktorý riešil v prvej knihe s názvom Smrť vo Viedni.

Jak stvořit dívku

Ukážka z debutového románu britskej novinárky a televíznej moderátorky Caitlin Moranovej o dospievaní v deväťdesiatych rokoch v sociálnych domoch v britskom Wolverhamptone.

Finalisti Anasoft litera 2016

Literárna cena Anasoft litera pozná nových finalistov. Spomedzi 191 hodnotených kníh odborná porota vybrala do finále nasledovné tituly v abecednom poradí.

Asi Esther

„Moje nepreložiteľné hviezdy mi ukazovali cestu, písala som a zablúdila na tajnej cestičke gramatiky, človek píše, ako dýcha, neustále som sa usilovala zmierniť užialenosť a útechu, akoby mi toto zmierenie mohlo priniesť závan morského vánku.“

Viedenské bratstvo

Detektívny debut Ingara Johnsruda sa vlani dostal medzi desať najpopulárnejších kníh v Nórsku. Prelínajú sa v ňom dve časové roviny - súčasnosť, kde príbeh začína vraždou členov apokalyptickej sekty a minulosť, keď vyšetrovanie vedie až k temným experimentom z druhej svetovej vojny.

Paolo Giordano: Outsideri ma fascinujú

S Paolom Giordanom sme sa stretli v bratislavskej kaviarni, kým vonku zúrilo nepríjemné, sychravé počasie. Taliansky autor nateraz troch svetových bestsellerov, z ktorého debutu Osamelosť prvočísel sa v Taliansku predalo neuveriteľných milión výtlačkov (a na celom svete osemkrát viac), sa na Slovensku ocitol po prvý raz. S čitateľmi sa stretne v stredu o 18:00 v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.

Porota Anasoft litera 2016

Literárna cena Anasoft litera 15. marca 2016 vyhlási desať najlepších prozaických kníh vydaných v roku 2015. V jedenástom ročníku bude o nich rozhodovať porota v zložení: literárne vedkyne Zuzana Bariaková a Marta Součková, prekladateľ Stanislav Vallo, literárny vedec Radoslav Passia a z Českej republiky vydavateľ Petr Minařík.

Odd. špekulácií

Ukážka z novely americkej spisovateľky Jenny Offill s názvom Odd. špekulácií, ktorá minulý týždeň vyšla vo vydavateľstve INAQUE.

Pod sněhem

Ukážka z najnovšieho románu českej prozaičky a scenáristky Petry Soukupovej Pod sněhem. Autorkin nezaujatý štýl vytvára z banálnych rodinných situácií dramatické udalosti.

Joseph Brodsky: Jazyk je Boh

Pre každého milovníka svetovej poézie nie je neznáme meno Josepha (Josifa) Brodského, ruského a neskôr amerického básnika, esejistu a literárneho kritika (1940 – 1996). Brodsky v roku 1987 získal Nobelovu cenu za literatúru.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia