Na Slovensko prichádza online knižné predplatné Fabula!

Online predplatné elektronických a audio kníh z fínskeho Oulu vstupuje na slovenský trh. Na úvod ponúka na Slovensku približne 130 elektronických kníh v cene 9,99 EUR za mesiac.

Domofón

Mladomanželský pár sa presťahuje do hlavného mesta, kde chce začať nový život. Privítanie v paneláku je však nezvyčajné, na chodbe sa váľa odtrhnutá hlava, zvyšok tela leží vo výťahu. Prečítajte si úryvok z románu Domofón.

Svévole

Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, vyzrálém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku připravit přednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten je jejím vystoupením nadšen. Znamená to začátek milostného vztahu, banálního ve své prosté krutosti, velkolepého naprostou odevzdaností.

Klub nenapraviteľných optimistov

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály.

Vzdialená hviezda

Román Vzdialená hviezda je literárnou detektívkou, trilerom odohrávajúcim sa na pozadí skutočných udalostí novodobej čilskej histórie a zároveň je príbehom o poézii a láske k nej. Bolañova Vzdialená hviezda je mrazivým skúmaním fašistickej mentality a hraníc zla.

Koniec sveta, ako ho poznáme

Doppler je späť. Po rokoch strávených v lese sa teší, že znovu uvidí manželku a deti. Ich dom však vyzerá akosi inak a v manželskej posteli ho nahradil iný muž – vyšportovaný, starostlivý a obľúbený. Doppler má pocit, že to je to najhoršie, čo ho stretlo, ale udalosti naberú rýchly spád a o ďalšie prekvapenia nie je núdza.

O sto rokov bude všetko zabudnuté

V napínavom politickom thrilleri sa predstavuje Per Arne Totland, nový výrazný hlas severskej literatúry. Román zachytáva takmer storočie trvajúci zápas o Arktídu, ktorej význam v novom storočí dramaticky rastie.

Až na samé dno

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady.

Bledomodré ženské písmo

Novela Franza Werfela vykresľuje príbeh usadeného manželského páru, ktorý z pokojného života vyruší list napísaný bledomodrým ženským písmom. Kladie otázku, ako naložiť so starou láskou aj so starými hriechmi.

Týždeň plný literatúry

Posledný aprílový týždeň sa bude niesť v znamení literatúry. 25. apríla sa začne Anasoft litera fest, ktorý je súčasťou prestížnej literárnej ceny Anasoft litera.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia