Klub nenapraviteľných optimistov

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály.

Vzdialená hviezda

Román Vzdialená hviezda je literárnou detektívkou, trilerom odohrávajúcim sa na pozadí skutočných udalostí novodobej čilskej histórie a zároveň je príbehom o poézii a láske k nej. Bolañova Vzdialená hviezda je mrazivým skúmaním fašistickej mentality a hraníc zla.

Koniec sveta, ako ho poznáme

Doppler je späť. Po rokoch strávených v lese sa teší, že znovu uvidí manželku a deti. Ich dom však vyzerá akosi inak a v manželskej posteli ho nahradil iný muž – vyšportovaný, starostlivý a obľúbený. Doppler má pocit, že to je to najhoršie, čo ho stretlo, ale udalosti naberú rýchly spád a o ďalšie prekvapenia nie je núdza.

O sto rokov bude všetko zabudnuté

V napínavom politickom thrilleri sa predstavuje Per Arne Totland, nový výrazný hlas severskej literatúry. Román zachytáva takmer storočie trvajúci zápas o Arktídu, ktorej význam v novom storočí dramaticky rastie.

Až na samé dno

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady.

Bledomodré ženské písmo

Novela Franza Werfela vykresľuje príbeh usadeného manželského páru, ktorý z pokojného života vyruší list napísaný bledomodrým ženským písmom. Kladie otázku, ako naložiť so starou láskou aj so starými hriechmi.

Týždeň plný literatúry

Posledný aprílový týždeň sa bude niesť v znamení literatúry. 25. apríla sa začne Anasoft litera fest, ktorý je súčasťou prestížnej literárnej ceny Anasoft litera.

Viedenská krv

Vo vydavateľstve Inaque práve vyšla klasická detektívka Franka Tallisa odohrávajúca sa vo Viedni na začiatku 20. storočia. Druhý prípad mladého psychoanalytika Maxa Liebermanna je oveľa temnejší ako prípad vraždy, ktorý riešil v prvej knihe s názvom Smrť vo Viedni.

Jak stvořit dívku

Ukážka z debutového románu britskej novinárky a televíznej moderátorky Caitlin Moranovej o dospievaní v deväťdesiatych rokoch v sociálnych domoch v britskom Wolverhamptone.

Finalisti Anasoft litera 2016

Literárna cena Anasoft litera pozná nových finalistov. Spomedzi 191 hodnotených kníh odborná porota vybrala do finále nasledovné tituly v abecednom poradí.